Terapia Testosteronem – Bydgoszcz

Kartka z napisem "TRT (Testosterone Replacement Therapy)" obok stetoskopu, symbolizująca terapię testosteronem w Bydgoszczy.

Czym jest terapia testosteronem?

Terapia zastępcza testosteronem (TRT) to rodzaj leczenia, który polega na farmakologicznym przywróceniu optymalnego poziomu testosteronu u mężczyzn. Celem terapii jest ogólna poprawa zdrowia i samopoczucia.

Niestety wraz z wiekiem, stężenie testosteronu u mężczyzn zaczyna stopniowo spadać. Okazuje się, iż po osiągnięciu 30-40 roku życia zaczyna nam ubywać około 1% testosteronu rocznie. Do tego w ostatnich latach ten trend spadkowy zaczął gwałtownie przyśpieszać i obecnie szacuje się, że aż 40% mężczyzn po 45 roku życia wykazuje objawy niedobory tego hormonu – często nie zdając sobie nawet z tego sprawy.

Wielu mężczyzn twierdzi, iż mniejsza ilość energii, czy obniżenie libido jest naturalną koleją rzeczy starzejącego się organizmu, oraz, że nie da się nic z tym zrobić.

Czy aby na pewno nic?

Dla kogo jest przeznaczona terapia testosteronem?

Terapia testosteronem przeznaczona jest dla mężczyzn, którzy obserwują u siebie objawy, takie jak:

  • Obniżone libido
  • Problemy z erekcją
  • Słaba pamięć i problemy z koncentracją
  • Zmęczenie i brak energii
  • Spadek masy mięśniowej
  • Zaburzenia nastroju

Zauważasz u siebie chociaż jeden z powyższych objawów? Wypełnij kwestionariusz ADAM, aby sprawdzić czy terapia testosteronem jest dla Ciebie.

Wpływ poziomu testosteronu na zdrowie mężczyzn - porównanie sylwetek i konsekwencji niskiego oraz optymalnego stężenia hormonu.

Terapia Testosteronem Bydgoszcz – konsultacje

Zastanawiasz się nad terapią TRT i potrzebujesz fachowej oceny? Centrum Andrologii to klinika specjalizująca się w leczeniu zaburzeń hormonalnych u mężczyzn.

Mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego mogą skorzystać z bezpłatnej analizy wyników badań – doświadczeni lekarze przeprowadzą wstępną kwalifikację do leczenia hormonalnego podczas e-wizyty.

Kwalifikacja na terapię testosteronem

Jeżeli zastanawiasz się czy powinieneś rozpocząć terapię testosteronem – sprawdź czy się na nią kwalifikujesz.

Krok 1

Test ADAM

To pomoże wykluczyć, lub potwierdzić objawy niedoboru testosteronu (patrz niżej).

Krok 2

Badania krwi

Jeżeli test wykazał objawy hipogonadyzmu – wykonaj niezbędne badania krwi.

 

Krok 3

Analiza

Przeanalizuję Twoje wyniki badań, co wraz z doskwierajacymi Ci objawami pozwoli potwierdzić niedobór testosteronu.

Krok 4

Profilaktyka

Pomogę Ci dobrać odpowiednie dawki testosteronu, oraz przygotuję niezbędną suplementację profilaktyczną, tak abyś czuł się najlepiej

Dawki na TRT  i odblok po testosteronie – protokoły

Dobieranie dawek na kuracji testosteronem podobnie jak odblok po testosteronie są bardzo delikatnym procesem i wymagają zastosowania specjalistycznych strategii i środków. Wszystkie niezbędne informacje, badania, środki, warianty i przykłady dawek, a także jak reagować na poszczególne zmiany w parametrach krwi  – zostały opisane szczegółowo krok po kroku, od A do Z w poniższych protokołach, jako alternatywa dla konsultacji.

Wypełnij kwestionariusz ADAM

Kwestionariusz ADAM to prosty test składający się z 10 pytań, który ma na celu ocenić stopień niedoboru testosteronu. Jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod, uznana międzynarodowo, oraz stosowana przez wielu lekarzy. Skrót ADAM oznacza z j. angielskiego “Androgen Deficiency in the Aging Male” czyli ilościowy niedobór androgenów u starzejących się mężczyzn.

Zestaw pytań skupia się głównie na zdrowiu seksualnym i witalności, gdyż są to czynniki dość wrażliwe na męski hormon. Pozytywny wynik nie oznacza koniecznie, iż cierpisz na niedobór testosteronu, a raczej, że wymagana jest dodatkowa diagnostyka

Kwestionariusz ADAM
1. Czy odczuwasz spadek libido (zmniejszone zainteresowanie seksem)? Tak Nie
2. Czy odczuwasz spadek energii i witalności? Tak Nie
3. Czy zauważyłeś spadek siły i wytrzymałości? Tak Nie
4. Czy odnotowałeś obniżenie wzrostu? Tak Nie
5. Czy czujesz, że tracisz radość z życia? Tak Nie
6. Czy często bywasz smutny i poirytowany? Tak Nie
7. Czy masz trudności z osiągnięciem/utrzymaniem erekcji? Tak Nie
8. Czy zauważyłeś, że gorzej radzisz sobie z jakąkolwiek aktywnością sportową? Tak Nie
9. Czy czujesz się senny po posiłku? Tak Nie
10. Czy odnotowałeś pogorszenie wydajności w pracy zawodowej? (Niezależnie od charakteru wykonywanej pracy) Tak Nie