Terapia Testosteronem – Wrocław

Kartka z napisem "TRT (Testosterone Replacement Therapy)" obok stetoskopu, symbolizująca terapię testosteronem we Wrocławiu.

Czym jest terapia testosteronem?

Terapia zastępcza testosteronem (TRT) to rodzaj leczenia, który polega na farmakologicznym przywróceniu optymalnego poziomu testosteronu u mężczyzn. Celem terapii jest ogólna poprawa zdrowia i samopoczucia.

Niestety wraz z wiekiem, stężenie testosteronu u mężczyzn zaczyna stopniowo spadać. Okazuje się, iż po osiągnięciu 30-40 roku życia zaczyna nam ubywać około 1% testosteronu rocznie. Do tego w ostatnich latach ten trend spadkowy zaczął gwałtownie przyśpieszać i obecnie szacuje się, że aż 40% mężczyzn po 45 roku życia wykazuje objawy niedobory tego hormonu – często nie zdając sobie nawet z tego sprawy.

Wielu mężczyzn twierdzi, iż mniejsza ilość energii, czy obniżenie libido jest naturalną koleją rzeczy starzejącego się organizmu, oraz, że nie da się nic z tym zrobić.

Czy aby na pewno nic?

Dla kogo jest przeznaczona terapia testosteronem?

Terapia testosteronem przeznaczona jest dla mężczyzn, którzy obserwują u siebie objawy, takie jak:

  • Obniżone libido
  • Problemy z erekcją
  • Słaba pamięć i problemy z koncentracją
  • Zmęczenie i brak energii
  • Spadek masy mięśniowej
  • Zaburzenia nastroju

Zauważasz u siebie chociaż jeden z powyższych objawów? Wypełnij kwestionariusz ADAM, aby sprawdzić czy terapia testosteronem jest dla Ciebie.

Wpływ poziomu testosteronu na zdrowie mężczyzn - porównanie sylwetek i konsekwencji niskiego oraz optymalnego stężenia hormonu.

Terapia Testosteronem Wrocław – konsultacje

Mieszkasz we Wrocławiu lub okolicach i czujesz, że możesz doświadczać niedoboru testosteronu? Klinika Centrum Andrologii oferuje mieszkańcom Wrocławia i całego województwa dolnośląskiego bezpłatną analizę wyników badań krwi oraz profesjonalne e-wizyty z możliwością wystawiania e-recept.

Sprawdź listę wymaganych badań krwi i prześlij swoje wyniki do bezpłatnej analizy – lekarze specjaliści bezpłatnie ocenią, czy potrzebujesz terapii TRT.

Dawki na TRT  i odblok po testosteronie – protokoły

Dobieranie dawek na kuracji testosteronem podobnie jak odblok po testosteronie są bardzo delikatnym procesem i wymagają zastosowania specjalistycznych strategii i środków. Wszystkie niezbędne informacje, badania, środki, warianty i przykłady dawek, a także jak reagować na poszczególne zmiany w parametrach krwi – zostały opisane szczegółowo krok po kroku, od A do Z w poniższych protokołach, jako alternatywa dla konsultacji.

Kwestionariusz ADAM

Test ADAM to intuicyjny kwestionariusz złożony z 10 pytań, który pomaga zdiagnozować potencjalny niedobór testosteronu u mężczyzn. Jest to metoda szeroko uznawana na świecie i polecana przez lekarzy i stosowana w klinikach. Nazwa ADAM pochodzi od angielskiego terminu „Androgen Deficiency in the Aging Male”, co w tłumaczeniu oznacza niedobór androgenów u starzejących się mężczyzn.

Główny nacisk w pytaniach kwestionariusza położony jest na aspekty zdrowia seksualnego oraz ogólnej witalności, które są ściśle związane z poziomem męskiego hormonu. Warto podkreślić, że uzyskanie pozytywnego wyniku nie jest jednoznaczne z diagnozą niedoboru testosteronu. Wskazuje raczej na konieczność przeprowadzenia bardziej szczegółowych badań.

Kwestionariusz ADAM
1. Czy odczuwasz spadek libido (zmniejszone zainteresowanie seksem)? Tak Nie
2. Czy odczuwasz spadek energii i witalności? Tak Nie
3. Czy zauważyłeś spadek siły i wytrzymałości? Tak Nie
4. Czy odnotowałeś obniżenie wzrostu? Tak Nie
5. Czy czujesz, że tracisz radość z życia? Tak Nie
6. Czy często bywasz smutny i poirytowany? Tak Nie
7. Czy masz trudności z osiągnięciem/utrzymaniem erekcji? Tak Nie
8. Czy zauważyłeś, że gorzej radzisz sobie z jakąkolwiek aktywnością sportową? Tak Nie
9. Czy czujesz się senny po posiłku? Tak Nie
10. Czy odnotowałeś pogorszenie wydajności w pracy zawodowej? (Niezależnie od charakteru wykonywanej pracy) Tak Nie